Muğla FB Derneği

Anıtkabir Ziyateri

Anıtkabir Ziyateri

Etkinlik Anıtkabir Ziyateri
Başlama Tarihi 03-05-2018
Bitiş Tarihi 03-05-2018
Yer Ankara Anıtkabir

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 3 Mayıs 1918’de Fenerbahçemizi ziyaretlerinin 100. yıldönümünde, Kulübümüzün kuruluşunun 111. yılında, kalplerimizdeki tüm saygı, sevgi ve özlemle, Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz önderliğinde, çok geniş bir katılımla, kongre üyelerimiz ve taraftarlarımızla birlikte Atamızın ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i ziyaret edip, Ata’mızın huzuruna çıktık.
 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 3 Mayıs 1918’de, İstanbul işgal altındayken Fenerbahçe Spor Kulübü’nü ziyaret etmiş ve kulüp defterine “Fenerbahçe Kulübü’nün her tarafa mazhar-i takdir olmuş bulunan asari mesaisini işitmiş ve bu Kulübü ziyaret ve erbab-i himmeti tebrik etmeyi vazife edinmiştim. Bu vazifenin ifası ancak bugün müyesser olabilmiştir. Takdirat ve tebrikatimi buraya kayd ile mübahiyim." ifadelerini yazmıştı.

Kulübümüz için bir gurur kaynağı olan bu ziyaretin 100. Yıldönümü olan 3 Mayıs 2018 günü saat 09:00’da, kalbimizdeki tüm saygı, sevgi ve özlemle, Başkanımız Aziz Yıldırım önderliğinde, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Yüksek Divan Kurulu Üyelerimiz, Genel Kurul Üyelerimiz, İdari Kadrolarımız, Şubelerimiz, Sporcularımız, Çocuk ve Gençlik Kulübümüz ve taraftarlarımızdan oluşan kafilemizle Atamızın ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i ziyaret edip, Atamızın huzuruna çıktık, mozolesine çelenk bıraktık. Bu tarihi ziyaret için 2 Mayıs Çarşamba gününden itibaren çok sayıda, YDK Üyemiz, Kongre Üyemiz ve taraftarımız otobüslerle veya kendi özel imkanlarıyla Ankara’ya gitti. Kafilemizde yurtiçi ve yurtdışındaki dernek ve şubelerimizden yöneticiler, üyeler ve taraftarlar da yer aldı.

Ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde, darbeciler tarafından ağır yaralanan Gazi Emniyet Müdürü Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Turgut Aslan ile eski yöneticimiz duayen gazeteci Uğur Dündar da ziyarette hazır bulundu.Ziyarette Başkanımız Aziz Yıldırım, Anıtkabir Özel Defterine şu duygu ve düşüncelerini aktardı: 

 
                                                                                                                   3 MAYIS 2018
ULU ÖNDERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
ZİYARETİNİZLE CAMİAMIZA ONURLARIN EN BÜYÜĞÜNÜ YAŞATTIĞINIZ O ÇOK KIYMETLİ GÜNDEN TAM 100 YIL SONRA BUGÜN FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ AİLESİ OLARAK GURUR VE MUTLULUKLA HUZURUNUZDAYIZ. ZİYARETİNİZ SIRASINDA BAHŞETTİĞİNİZ ÖVGÜLERİNİZE MAZHAR OLMAK BİZİM İÇİN SONSUZA KADAR TAŞIYACAĞIMIZ EN BÜYÜK ONURDUR VE YOLUNUZDAN YÜRÜMEK VAZGEÇİLMEZ İLKEMİZDİR.

HER TÜRLÜ ZOR KOŞULLARA RAĞMEN ANADOLUNUN HER YERİNDE YANMAYA BAŞLAYAN BAĞIMSIZLIK ATEŞİ VE KAHRAMAN HALKIMIZCA KAZANILAN ZAFERLER İŞGAL GÜNLERİNDE FENERBAHÇE’NİN DÜŞMAN KUVVETLERİYLE YAPTIĞI, SAHADAKİ SAVAŞLARDA BİZLERİN GÜCÜNÜN VE AZMİNİN İLHAM KAYNAĞI OLMUŞTUR.

İSTİKLAL İÇİN, VATAN İÇİN, AYDINLIK İÇİN, MİLLETÇE VERİLEN SAVAŞTA BÜTÜN BİR ULUS ÖNDERLİĞİNİZDE TEK VÜCUT OLARAK BAĞIMSIZLIĞINI VE MEVCUDİYETİNİ YEDİ CİHANA HAYKIRMIŞTIR. DİLLERE DESTAN KAHRAMANLIKLAR GÖSTEREREK CANLAR FEDA EDİLEREK KAZANILAN BAĞIMSIZLIK SAVAŞI LAİK, DEMOKRATİK, MODERN TÜRKİYE CUMHURİYETİ KURULDUKTAN SONRA DA BİZLERE BUGÜN DAHİ IŞIK TUTAN İLKE VE İNKILAPLARLA MEVCUDİYETİNİ DEVAM ETTİRMEKTEDİR.

BUGÜN BİR KEZ DAHA SİZİ SAYGI MİNNET VE BÜYÜK BİR ÖZLEMLE ANARKEN BİLİYORUZ Kİ GÖSTERDİĞİNİZ YOLDAN İLERLEDİĞİMİZ SÜRECE BU VATAN  VAR OLACAKTIR. BU BAYRAK DALGALANACAK VE HEP BİR AĞIZDAN “KORKMA! SÖNMEZ BU ŞAFAKLARDA YÜZEN AL SANCAK! DİYE HAYKIRACAĞIZ.

İLKE VE İNKILAPLARINIZIN SONSUZA KADAR FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜNÜN YOLUNU AYDINLATACAĞINA FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ BAŞKANI OLARAK CAMİAM ADINA, NAMUSUM VE ŞEREFİM ÜZERİNE SÖZ VERİYORUM.

ŞÜKRAN VE SAYGIYLA

AZİZ YILDIRIM
FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ BAŞKANI

DİĞER ETKİNLİKLER
 • 25

  Sn. Ali Y. Koç Bodrum Anfitiyatroda...

  25-05-2018

  Sn. Ali Y. Koç Bodrum Anfitiyatroda...
  Etkinlik Sn. Ali Y. Koç Bodrum Anfitiyatroda...
  Başlama Tarihi 25-05-2018
  Bitiş Tarihi 25-05-2018
  Yer Bodrum Anfitiyatro
  ETKİNLİK DETAYI
 • 18

  EUROLEAGUE FINAL FOUR MAÇLARI

  18-05-2018

  EUROLEAGUE FINAL FOUR MAÇLARI
  Etkinlik EUROLEAGUE FINAL FOUR MAÇLARI
  Başlama Tarihi 18-05-2018
  Bitiş Tarihi 20-05-2018
  Yer KÖTEKLİ YOĞURTÇU PARKI
  ETKİNLİK DETAYI
 • 21

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Santraç Turnuvası

  21-04-2018

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Santraç Turnuvası
  Etkinlik 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Santraç Turnuvası
  Başlama Tarihi 21-04-2018
  Bitiş Tarihi 23-04-2018
  Yer Konakaltı Kültür Merkezi Menteşe Muğla
  ETKİNLİK DETAYI
 • 11

  Şampiyonluğu kutlamaya takımımıza destek vermeye gidiyoruz...

  11-05-2014

  Şampiyonluğu kutlamaya takımımıza destek vermeye gidiyoruz...
  Etkinlik Şampiyonluğu kutlamaya takımımıza destek vermeye gidiyoruz...
  Başlama Tarihi 11-05-2014
  Bitiş Tarihi 11-05-2014
  Yer Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi
  ETKİNLİK DETAYI
 • 03

  Anıtkabir Ziyateri

  03-05-2018

  Anıtkabir Ziyateri
  Etkinlik Anıtkabir Ziyateri
  Başlama Tarihi 03-05-2018
  Bitiş Tarihi 03-05-2018
  Yer Ankara Anıtkabir
  ETKİNLİK DETAYI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

 • Derneğimiz
 • Etkinlikler
 • Fenerbahçe

Videolar

 • EFSANE 111 YAŞINDA
 • Haklıyız Kazanacağız
 • Kıraç - 100. Yıl Şarkısı
 • Ne Sevmek Ne Sevilmek